Czy emulsja silnie nawilżająca wystarczy do pielęgnacji suchej skóry?

Bandi Anti Dry emulsja silnie nawilżająca

Dobra emulsja nawilżająca jest niezbędnym kosmetykiem w pielęgnacji skóry szczególnie narażonej na wysychanie. Nie można jednak liczyć, że stosowanie wyłącznie jej rozwiąże wszystkie problemy z suchą skórą. Czy Bandi emulsja silnie nawilżająca wystarczy, by poprawić jej stan? Czy konieczne jest sięganie po dodatkowe kosmetyki?

Kosmetyk, który zatrzymuje wodę

W przypadku kosmetyków Badni Anty Dry ważne jest to, że nie tylko dostarczają skórze składników nawilżających, ale także pomagają je utrzymać dłużej w głębszych warstwach skóry. Zwykłe balsamy czy kremy są wchłaniane w skórę, ale dość szybko zawarta w nich wilgoć odparowuje i skóra znów jest sucha w dotyku. Stąd też coraz częściej stosuje się emulsje, które mają na celu stworzenie bariery ochronnej na skórze. To właśnie ona zapobiega odparowywaniu wody dostarczonej w kosmetyku. Jest to bardzo ważna informacja, bo dzięki temu stosowany preparat ma szansę dawać realne rezultaty nawet już po pierwszym zastosowaniu.

Emulsja Bandi Anti Dry ma lekką konsystencję z dodatkiem kwasu hialuronowego i gliceryny, które umożliwiają utrzymanie wilgoci w organizmie. Tworzą na powierzchni skóry warstwę, która jest nieprzepuszczalna dla wody, więc nie może ona być odparowywana z komórek skóry z taką wydajnością jak w przypadku skóry bez tej powłoki ochronnej.

Delikatniejsza niż krem

Nie każdy wie, że wbrew pozorom woda wcale nie nawilża skóry. Nie ma ona zdolności do kojenia jej i do skutecznej poprawy funkcji barierowej płaszcza hydrolipidowego skóry. Jej używanie w codziennej pielęgnacji jest ogromnym błędem i osoby o skórze bardzo przesuszonej powinny zrezygnować z używania jej w pielęgnacji i zastąpić ją kosmetykami o płynnej formule. Tutaj znów wracamy do emulsji nawilżającej. Jest lekka i daje natychmiastowe poczucie ulgi. Szybko się wchłania i tworzy barierę ochronną. Jej regularne stosowanie zmniejsza ryzyko powstawania zmarszczek wywołanych przesuszeniem skóry. Emulsję warto stosować z innymi kosmetykami silnie nawilżającymi z tej serii, by osiągnąć najlepsze efekty pielęgnacyjne. 

Rekomendowane artykuły