Czy warto korzystać z kosmetyków ze składnikami botanicznymi?

kosmetyki botaniczne

Produkty zawierające ekstrakty roślinne cieszą się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem klientów. To produkty, które przyciągają uwagę swoim naturalnym składem, który jest znanym już i bardzo lubianym trendem w kosmetologii. Wśród produktów ze składnikami botanicznymi warto zwrócić uwagę też na kosmetyki Garnier Botanic Therapy, które są dostępne w większości drogerii lub supermarketów. Czy i dlaczego warto z nich korzystać?

Moc zamknięta w naturze

Garnier Botanic Therapy szampon

Szampon Botanic Therapy i inne produkty z tej serii wyróżniają się naturalnymi składnikami, które cieszą się ogromnym zaufaniem już od setek lat. Ekstrakty ziołowe i roślinne są wykorzystywane w kosmetyce od zawsze. Zielona herbata, imbir, miód, oliwa z oliwek, mleko kokosowe, olejek makadamia – to tylko niektóre z naturalnych składników, które znajdują się w tych kosmetykach. Ich zadaniem jest wspieranie działania klasycznych składników myjących zawartych w recepturach kosmetyków. To zdecydowanie zwiększa ich skuteczność i sprawia, że włosy mogą być regenerowane bez konieczności używania mocnych środków chemicznych.  

Produkty Garnier Botanic Therapy szampon – silne odżywianie

Dodatki ekstraktów botanicznych mają za zadanie silnie odżywiać i regenerować. Zawierają one wysokie stężenia witamin i substancji mineralnych, które są łatwo wchłanialne. To właśnie oznacza, że ich stosowanie jest szczególnie wydajne i może dawać świetne efekty. To szczególnie ważne w przypadku szamponów, które zwykle mają własności wysuszające. Ich częste stosowanie może prowadzić do przesuszania się kosmków, co prowadzi do zwiększenia ich łamliwości, a nawet do wypadania. Suche włosy są matowe i pozbawione blasku. Dodatki botaniczne w szamponach Garnier Botanic Therapy odżywiają włosy i w krótkim czasie poprawiają ich wygląd. By zwiększyć ich skuteczność, warto też stosować inne kosmetyki z serii – odżywki, maski i mgiełki. Przy ich pomocy można utworzyć pełną pielęgnację, która może dawać najlepsze efekty i wydajnie wspierać regenerację włosa.

Rekomendowane artykuły