Szampon przeciw wypadaniu włosów – czy pomoże?

długie, proste i lsniące włosy

Szampon przeciw wypadaniu włosów jest często pierwszym wyborem osób, które walczą z przerzedzeniem swojej czupryny. Warto jednak przyjrzeć się temu, czy faktycznie jest on w stanie rozwiązać problem nadmiernej utraty kosmyków. Dobrze byłoby też zastanowić się nad tym, czym kierować się przy wyborze szamponu przeciw wypadaniu włosów.

Jak działa szampon na wypadanie włosów?

Szampon, bez względu na to, do jakiego rodzaju włosów jest przeznaczony, działa przede wszystkim oczyszczająco. Jego zadaniem jest usunięcie zabrudzeń nagromadzonych na skórze głowy, a często także pozbycie się pozostałości martwego naskórka. Szampony na wypadanie włosów mają także działanie wzmacniające. Ma zatem sprawić, aby cebulki były silniejsze i bardziej odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

Dobrze byłoby też, gdyby tego typu kosmetyk miał właściwości łagodzące i nawilżające. Dzięki temu, będzie w stanie zwalczyć takie problemy jak podrażnienie, zaczerwienienie czy świąd. Mimo, że trudno kwestionować skuteczność dobrego szamponu na wypadanie włosów, stosowany w pojedynkę raczej nie rozwiąże problemu. Będzie potrzebował wsparcia w postaci odżywki wzmacniającej, a niekiedy także suplementów.

Jak wybrać dobry szampon przeciwko wypadaniu włosów?

Szampony na wypadanie włosów muszą być dobierane z rozwagą. Najważniejsze jest przyjrzenie się ich składowi. Warto poszukiwać kosmetyków, w których znajdują się takie substancje aktywne jak ekstrakt z zielonej herbaty, wyciąg z pokrzywy czy olejek z amli. Wymienione składniki mają działanie silnie wzmacniające, a także regenerujące i antyoksydacyjne.

Ważna jest także konsystencja szamponu. Kosmetyk nie może być ani zbyt gęsty, ani też za rzadki. Wydaje się, że powinien on posiadać półpłynną konsystencję, która umożliwi jego komfortową aplikację. Ważna jest systematyczność. Szampon zadziała tylko i wyłącznie wówczas, jeżeli będzie regularnie stosowany. Zazwyczaj, aby dostrzec rezultaty, trzeba cierpliwie myć nim głowę przez minimum kilka tygodni.

Rekomendowane artykuły