Catrice True Skin – czy jego stosowanie jest bezpieczne?

catrice true skin

Na rynku istnieje wiele preparatów pełniących rolę podkładów. Catrice True Skin jest jednym z nich. I choć jego producenci wielokrotnie podkreślali, iż jest on preparatem bezpiecznym dla skóry, to jednak jego stosowanie wiąże się z pewnym ryzykiem, a nawet ze ograniczonymi skutkami ubocznymi.

Jak działa preparat?

Nie ulega wątpliwości, że wpływ podkładu Catrice True Skin na stan skóry jest zadowalający. Mowa tu oczywiście o kilkukrotnej aplikacji, czyli o stosowaniu go przez maksymalnie 2 – 4 dni. Dłuższe użytkowanie preparatu wiąże się – co wynika z ocen użytkowniczek – pewnym ryzykiem, związanym z różnymi reakcjami alergicznymi, a nawet zapalnymi. Trzeba jednak pamiętać, że skład tego produktu jest jak najbardziej przyjazny dla skóry. Opiera się on na wegańskiej recepturze, w której – oprócz wielu naturalnych składników – pojawiły się również substancje takie jak wyciąg z pestek arbuza, czy też kwas hialuronowy. Nietrudno więc dojść do wniosku, że podkład Catrice True Skin jest po prostu bezpieczny dla skóry. Ale…

Co mówią testy?

Okazuje się bowiem, że długotrwałe nakładanie preparatu może doprowadzić do pewnych zmian skórnych. Najczęściej są to różnego rodzaju niewielkie stany zapalne, krostki, a nawet… pryszcze. Okazuje się też, że podkład ten – pomimo obietnic producenta – nie zawsze przynosi pożądany efekt. Co prawda doskonale sprawdza się on w przypadku niewielkich zmian, które w miarę łatwo zamaskować, aczkolwiek przy dużych, punktowych zmianach (np. zapalnych) efekt ich maskowania nie jest aż tak widoczny. Mimo to – co należy podkreślić – jest to substancja o silnych właściwościach nawilżających. Dzięki niej skóra staje się bardziej atrakcyjna i delikatna, a jej kolorystyka jest jeszcze bardziej wyrównana.

Podsumowując, w przypadku takich produktów jak Catrice True Skin kolory (sprawdź tutaj) i właściwości preparatów to najważniejsze czynniki, które decydują o ich przydatności. O ile więc kolorystyka podkładu jest niezwykle wielopłaszczyznowa, o tyle on sam jest typowym, choć mocno nawilżającym podkładem.

Rekomendowane artykuły