Problem z zaskórnikami? Kosmetyki Tołpa mogą się przydać

tołpa

Zaskórniki, potocznie zwane wągrami to nieestetyczne małe, kropki występujące na twarzy, głównie w okolicy nosa i brody. Powstają przez zatkanie ujść mieszków włosowych, czyli porów. Zatykanie jest związane z nadprodukcją sebum i niedostatecznym złuszczaniem naskórka. Jak radzić sobie z zaskórnikami i czy kosmetyki Tołpa mogą być pomocne w ich usuwaniu?

Czym się różnią zaskórniki zamknięte od zaskórników otwartych?

Zaskórniki otwarte są ciemnej barwy. Wynikają z zatkania porów łojem i zakażenia bakteryjnego. Są bardzo problematyczne i mogą prowadzić do powstania torbieli i krost ropnych. Zaskórniki zamknięte są to drobne, białe wypryski, położone w głębszych warstwach skóry przykryte naskórkiem.

Przyczyny zaskórników

Zatkane pory często pojawiają się w okresie dojrzewania, ale mogą pojawić się też w późniejszym wieku. Związane są ze zmianami hormonalnymi, które pobudzają wydzielanie sebum. Mogą występować w wyniku określonych chorób, niewłaściwej diety, nieodpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i w wyniku ekspozycji na stres.

Jak usunąć zaskórniki?

W przypadku czynnika chorobowego, czy nieprawidłowego działania hormonów leczenie będzie przyczynowe. Należy zawsze wspomóc je leczeniem objawowym, czyli prawidłową pielęgnacją. Produkty Tołpa z oferty sklepu Cocolita przeznaczone do walki z zaskórnikami stopniowo i delikatnie usuwają martwy naskórek, zmniejszając wągry otwarte i zamknięte. Podczas pielęgnacji należy stosować kremy, które mają działanie antybakteryjne, łagodzące i nawilżające. Ważne jest, aby posiadały również działanie matujące skórę i zmniejszające wydzielanie sebum. Podczas walki z zatkanymi porami powinno się unikać ich ręcznego wyciskania czy przebijania igłą. W przypadku bardzo problematycznych i nasilonych zaskórników warto zasięgnąć porady kosmetyczki lub dermatologa.

Zaskórniki to trudny do usunięcia problem skóry twarzy. Przed podjęciem leczenia należy ustalić ich przyczynę powstawanie oraz rodzaj. Pielęgnacja twarzy wymaga bezwzględnego stosowania kosmetyków przeznaczonych do tego typu cery np. z serii Tołpa Sebio. Problemów z zatkanymi porami nie powinno się bagatelizować, gdyż mogą prowadzić do poważnych powikłań.

Rekomendowane artykuły