Pielęgnacja skóry – jakie preparaty stosować?

avene cleanance

Na rynku dostępne są różne preparaty do pielęgnacji skóry. Wśród nich są tzw. dermokosmetyki, które stworzone zostały specjalnie z myślą o najbardziej problematycznych typach cery. Mowa tu przede wszystkim o skórze wrażliwej. Ważne jest jednak, aby tego typu preparaty były właściwie dobrane.

Skuteczne preparaty do pielęgnacji skóry

Wśród popularnych i skutecznych preparatów do pielęgnacji skóry znajduje się seria Cleanance od Avene. To, co charakteryzuje te kosmetyki to fakt, iż ich kluczowym składnikiem jest woda termalna z południa Francji. Dzięki temu w składzie kosmetyków znajduje się wiele mineralnych składników aktywnych, które mają niezwykle pozytywny wpływ na stan skóry. Po ważne, kosmetyki wspomnianej marki pozbawione są konserwantów i substancji zapachowych. Dzięki temu mogą być stosowane przez alergików.

Kosmetyki pielęgnacyjne do cery tłustej

Kosmetyki Avene Cleanance tutaj polecić można zwłaszcza osobom, które borykają się z problemem skóry trądzikowej. Warto tu zwrócić uwagę na takie produkty jak żel oczyszczający, woda micelarna oraz produkty służące do nanoszenia preparatu pielęgnacyjnego punktowo w miejscu, w którym doszło do zmiany skórnej. Wszystkie te kosmetyki skutecznie oczyszczają i pielęgnują skórę. Dzięki temu stan skóry ulega znacznej poprawie.

Kosmetyki pielęgnacyjne do cery podrażnionej

Osobom o skórze podrażnionej polecić można preparat Avene Cleanance Hydra, który jest preparatem łagodzącym. W pewnym sensie jest to kosmetyk pielęgnacyjny do zadań specjalnych. Co ważne, preparat radzi sobie nawet z najbardziej podrażnioną skórą. Jest skuteczny w przypadku zajadów, otarć, stanów zapalnych śluzówki czy z drobnych podrażnień po zabiegach. Dużą zaletą tego preparatu jest również to, że działa bardzo szybko. Efektami cieszyć można się już krótko po jego zastosowaniu.

Pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna. Doskonale wie o tym każda kobieta. Pomóc mogą w tym dostępne na rynku preparaty pielęgnacyjne. Pamiętać jednak trzeba, że ich wybór nie może być przypadkowy. Każdy kosmetyk dopasowany powinien być do konkretnego typu cery.

Rekomendowane artykuły