Analiza popularnego żelu do mycia z linii produktów CeraVe

cerave oczyszczający żel do mycia

Produkty do oczyszczania skóry twarzy i ciała są tak samo ważne, a niekiedy nawet ważniejsze od innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Dowodem na to mogą być znakomite efekty pielęgnacji osiągane przez osoby stosujące takie specyfiki, jak chociażby popularny żel do mycia CeraVe. W końcu nie tylko dokładnie oczyszcza on skórę użytkowników, ale również niezwykle ją wygładza, nawilża, a nawet delikatnie złuszcza. Oczywiście żel nie zastąpi innych kosmetyków używanych do pielęgnacji, ale stosowany jako ich uzupełnienie może przełożyć się na znacznie piękniejszą i zdrowszą skórę na całym ciele.

Co wyróżnia CeraVe żel do mycia?

Stanowiący część serii CeraVe oczyszczający żel do mycia jest znany przede wszystkim ze swojej delikatności. Niezwykle lekka, niedrażniąca i pieniąca się forma żelu w połączeniu z jego hipoalergicznością jest przyjazna nawet osobom z trądzikiem, a także znacznie umila użytkowanie. Poza tym ilość żelu potrzebna do umycia całego ciała jest niewielka, przez co produkt jest bardzo ekonomiczny. Żel jest również wyposażony w funkcję blokady, dzięki czemu nie trzeba się martwić o to, że dziecko przypadkiem go wyciśnie.

Żel do mycia z CeraVe a jego skład

Należy wspomnieć, że właściwości oraz skuteczność żelu są w stu procentach skutkiem starannie dobranych składników, po konsultacji producenta z licznymi dermatologami. Jest on prosty i naturalny oraz pozbawiony alkoholi, ale najważniejsza wydaje się tutaj być obecność trzech ceramidów pożądanych przez ludzką skórę. Wypełniają one skutecznie puste przestrzenie między komórkami, przekładając się na gładkość i zdrowie skóry, jednocześnie tworząc przy tym swego rodzaju barierę ochronną. Uzupełnieniem ich działania jest obecność niacynamidu w składzie, co ma na celu wywołanie wysokiego efektu kojąco-regenerującego. Poza tym na omawiany żel do mycia składają się takie związki jak kwas hialuronowy oraz kwas salicylowy, cenione i zalecane do pielęgnacji przez doświadczonych dermatologów z niemalże wszystkich krajów świata.

Rekomendowane artykuły